Aromatherapy Body Books

Aroomiteraapia ja raamatud ning milline eeterlik õli?

 

Looduskosmeetiku väljaõppe esimeses moodulis oli palju erinevaid teemasid, mida kuulasime, kuid ma keskendun täna eeterlikele õlidele üldiselt ning soovitan lugemismaterjali, sest ma ju armastan raamatuid ning jagatud tarkus on topelttarkus.

Ökokosmeetikute väljaõppe eelmise nädalavahetuse teemad olid:

  • Sissejuhatus. Ökoloogiline ja loodustsäästev maailmavaade. Eesti pärimuse ja loodusväärtuste kasutamine ökokosmeetikas.
  • Sissejuahtus ökokosmeetikasse ja looduslikku spaateraapiasse.
  • Anatoomia ja füsioloogia alused ökokosmeetikule.
  • Naha ehitus, nahahaigused ja allergiad.
  • Individuaalse toitumise alused ökokosmeetikule.
  • Eeterlikud õlid ja aroomteraapia kosmeetikas. Eeterlike õlide kasutamine.

Alustan oma ühest lemmikteemast – eeterlikest õlidest – ning lisan allpool ka mõned mõtted, mis võiks aidata otsustada kas soetada või mitte. Ja kui soetada, siis kelle omasid. Pildistasin oma raamaturiiulist mõned raamatud siia üles ja julgen mõnda soovitada reference allikateks.

Üldiselt on nii, et sisse neid ei võeta ja iga päev ei niisama ei peaks kasutama. Veel on nendega nii, et mida vähem (lahjem segu) seda parem. Näiteks Ulla-Maija Grace näoõlid on 1% kontsentratsiooniga ja rohkem oleks juba liiga palju. Tal on kolm valikus: roos, jasmiin ja neroli. Kehaõli kontsentratsioon peab olema maksimaalselt 0,5% baasõlisse, sest keha pind on suurem ja kehasse imendub rohkem. Roos, jasmiin ja neroli väärivad eraldi postituse, aga teen seda siis, kui olen postist kätte saanud raamatu Sacred Oils, sest selles on sellist sisu, mida tahan siia lehele tuua.

Seega, kui sind aroomteraapia huvitab rohkem, siis tasub lähemalt vaadata:

Julia Lawless raamatu “The Encyclopedia of Essential Oils. The Complete Guide to the Use of Aromatic Oils in Aromatherapy, Herbalism, Health & Well-Being” uuemat trükki.

Raamatu esimeses osas on juttu aroomteraapia ajaloost alates iidsetest aegadest, käsitletud on keskaega ja tänapäeva. Valdkonnad on aroomiteraapia, herbalism ja parfümeeria. Raamatu teine osa annab ülevaate 160 erinevast eeterlikust õlist, mis on korrastatud alfabeetiliselt. Iga eeterliku õli kohta on ära toodud botaaniline pärinemine, traditsiooniline pärimuslik kasutamine, lõhna iseloomustus, ohutuse ja koostise andmed, kommertskasutusalad. Raamat sobib kasutamiseks erinevatel otstarvetel: reference guide, kasutada saab ka Botanical Index süsteemi, eneseabi jaoks, väga hea ja ülevaatlik raamat.

Väga väärtuslik on raamatu lõpus olev Therapeutic Index, kus on näiteks kuiva ja tundliku naha ning psoriaasi kohta öeldud, et:

  • kuiva ja tundliku naha jaoks sobivad: Peru balsam, Tolu palsam, cassie, chamomille (Roman and German), frankincense, jasmine, lavandin, lavender (spike and true), rosewood, sandalwood, violet.
  • psoriaasi jaoks sobivad: Angelica, bergamot, white birch, carrot seed, chamomille (German and Roman), true lavender.
“The Fragrant Mind” by Valerie Ann Worwood

Kuna mind huvitab väga see, et kuidas eeterlike õlide abil mõjutada lisaks kehale ka meelt, siis Valerie Ann Worwood raamat “The Fragrant Mind. Aromatherapy for Personality, Mind, Mood and Emotion” räägib sellest väga põhjalikult.

Looduskosmeetikuid aga huvitab kuidas saaks aroomteraapiat ning eeterlikke õlisid kasutada toote sees, et luua nahahoolduseks tõhusaid ja toimivad tooteid. Minu isiklik huvi on, et need eeterlikud õlid, mida ma kasutan, oleksid terapeutilise kvaliteediga ja ökoloogiliselt puhtad, et nad ei oleks laboris loodud koopiad või millegagi segatud või sünteetilised segud jumal teab millest. Sest sa oled see, mida sööd, mõtled ja omale peale määrid.

Valerie Ann Worwoodi raamatus “The Fragrant Pharmacy. A complete guide to Aromatherapy & Essential Oils” on ilule pühendatud tervelt 8 erinevat peatükki, kokku on raamatus 535 lk-d, kujutate siis ise seda ette. Kuid loodustoodete ise tegemise ja loomise juurde ma jõuan alles ning kirjutan sellest lähemalt.

Mida jälgida, kui hakkad eeterlikke õlisid soetama?

Eeterliku õli kvaliteedi määrab kuidas ta on kasvatatud. Kas on kasvanud biodünaamiliselt? Kas on mürkidevaba? kas olid õiged kasvutingimused? kuidas ning millal korjati ja eeterlikku õli toodeti?

Kas eeterliku õli pakendil on taime ladinakeelne nimetus? Kas peale on märgitud, et see on 100% selle taime eeterlik õli? Kus see taim on kasvanud, ehk siis kust see eeterlik õli pärineb? Milline on saamisviis? Ümber villitud tundmatu päritoluga toode? Kas hind tundub õige? Asi on selles, et igal eeterlikul õlil on oma hind, mida asjatundjad teavad nii selle tootmise keerulise protsessi, kui ka taime rariteetsuse tõttu, näiteks jasmiini absoluut ei saa kunagi vähe maksta jne.

Keda võiks siis usaldada?

Täna ma ütlen, et neid ma usaldan:

Teisi ma praegu ei osta, aga igaüks otsustab ikka ise.

Ja veel üks raamat, mille ma endale tellisin, aga mis ei ole veel kohale jõudnud:

Sacred Oils. Working with 20 Precious Oils to Heal Spirit and Soul
by Felicity Warner
Taustal Ulla-Maija Grace õlid

#looduskosmeetik

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *