Books Psychology Therapy

The Making of a Therapist [Louis Cosolino, PhD]

Raamatus “The Making of a Therapist” räägib Louis Cosolino algajatele terapeutidele oma isiklikke kogemusi oma sisemisest teekonnast. Terapeudiks õpetamisele ja õppimisele kuluvad ressursid, aeg ja raha, on tuntud. On oluliselt lihtsam pakkuda teatud hulk loenguid auditooriumis ja ignoreerida kõige rohkem väljakutseid esitavaid osi treeningus. Olenemata faktist, et terapeudi endast arusaamine, emotsionaalne küpsus, rahulik kohalolemine on kriitlise tähtsusega edukaks psühhoteraapiaks. Kahjuks on enamuse programmide fookuseks mehhaaniline tehniliste oskuste õpetamine. Terapeudi isiklik areng marginaliseeritakse või ignoreeritakse.

Cosolino raamat “The Making of a Therapist” on unikaalne sellepoolest, et ta jagab selles sissevaadet enda kui kogenud psühhoterapeudi mõistusesse ja südamesse ning peegeldab oma terapeudi teekonna algusaegu. Raamatus on nii praktilisi nõuandeid, talupojamõistusele omast tarkust, sellist enese avamist, millest teistel terapeutidel võib olla abi õpingute ajal.

Esimene osa “Getting through your first session” viib lugejad läbi esimeste päevade ja nädalate päris klientidega. Cosolino adresseerib küsimusi, mis keerlevad iga südamega asja juures oleva terapeudi peas:

  • kas ma pean selleks ise olema täiesti terve, et saaksin-suudaksin teisi aidata?
  • mida siis teha, kui keegi tuleb sellise probleemiga, mida ma ei suuda käsitleda?
  • mis siis, kui mul on raskusi oma klientide kuulamisel?
  • mis siis, kui mu klient hirmutab mind?

Raamatu teises osas  “Getting to  know your clients” pühendub Cosolino psühhoteraapia rutiinsemale osale ja keskendub teraapia erinevatele etappidele, kus terapeut jätkab oma tööga ja aitab oma kliente. Samas peatükis läheb Cosolino terapeudi enda isiku põhituuma ja suhtesse iseendaga, keskendudes teemadele nagu:

  • kuidas muuta oma nõrkused tugevusteks?
  • kuidas käsitleda lapsepõlves patoloogilisest hooldamisest, teemade enesele ülekandmisest  tekkinud keerulisi teemasid?
  • enda isiku eest hoolitsemine.

Selles raamatus esitleb Cosolino “piisavalt hea” terapeudi mõistet, kedagi kes on alistunud oma ebatäiuslikkusele ja kes sellest hoolimata suudab juhtida terapeutilist suhet positiivse tulemuseni.

Louis Cosolino, Ph.D., on psühholoogia professor Pepperdine University juures ja peab ka kliinilise psühholoogia erapraksist. Ta on ka raamatute “The Neuroscience of Psychotherapy: Healing the Social Brain” ja “The Neuroscience of Human Relationships: Attachment and the Developing Social Brain” autor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *